|

طرح توجيحي احداث واحد تولید بطری های شیشه ای-فرصت سرمايه گذاري ١٠٠

صنایع بسته‌بندی امروزه یکی از صنایع وسیعی به شمار می‌آید که تمام محیط اطراف و زندگی بشر را احاطه کرده است، از مواد‌غذایی تا سبزیجات گرفته تا دارو و پوشاک و مواد شوینده و هرچه که مورد مصرف انسان است امروزه در اشکال و فرم‌های متفاوت بسته‌بندی می‌شود. جالب اینکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته حتی طراحی و جنس بسته‌بندی مخصوصا درخصوص مواد‌غذایی یکی از فاکتورهای اصلی برای خرید محصول به شمار می‌آید از این رو رقابت تولیدکنندگان برای پیشی گرفتن از سایرین بسیار پویا و به روز است، هر روزه طراحی‌های بهتر و شیک‌تر که سازگاری بیشتری با محیط‌زیست داشته باشد به بازار می‌آید و مردم هم با توجه به نیاز و سلیقه خود از بین میلیون‌ها طرح و بسته، دست به انتخاب می‌زند. سرمایه‌های مورد نیاز احداث کارخانه تولید بطری شیشه ای
به دلیل اینکه مبلغ مورد نیاز برای ورود به بازار تولید بطری‌های شیشه‌ای به‌صورت انبوه، مبلغ بالایی است از این رو شاید تولیدکنندگان انبوه داخلی به 10نفر هم نرسند اما تقریباً این میزان جوابگوی مصرف داخل در بخش مواد‌غذایی هست و کمبودی که وجود دارد درخصوص بطری‌های شیشه‌ای دارویی است. چرا که تولید این بطری‌ها از حساسیت بیشتری برخوردار است و نیاز است تا با خلوص بیشتر روی مواد اولیه کار کنند و برخی از ماشین‌آلات شیشه‌های دارویی هم متفاوت است از این رو بخش اعظم این محصول واردات می‌شود.
اما در مجموع برای راه‌اندازی خط تولید بطری‌های شیشه‌ای با تولید حدودا 30 هزار تن در سال، شما به حدود 8هزار متر فضا نیاز دارید به علاوه دفتر امور اداری و مالی. همچنین برای خرید ماشین‌آلات و کوره‌های مخصوص این کار حدودا 30میلیارد تومان سرمایه می‌خواهید و در نهایت برای خرید مواد اولیه و شروع کار هم حداقل 20میلیارد تومان سرمایه اولیه و در گردش نیاز است. وی در ادامه می‌افزاید، حجم کار و سختی کار در این حرفه درخصوص نیروی انسانی کاری مشکل و سنگین است از این رو اغلب کارخانه‌های کشور به‌صورت سه شیفت فعالیت می‌کنند که برای تولید حجمی که پیش‌تر بیان شد نیاز به حدود 100 نفر نیروی در کارخانه و بخش تولید و 20 نفر نیروی کارشناس، طراح، مهندس صنایع و امور دفتری و مالی نیاز داریم.
درخصوص مجوزهای لازم برای کار هم بعد از تأیید زمین و محل کارخانه از سوی محیط‌زیست و شهرداری، باید از وزارت صنعت برای تولید مجوز داشته باشید و در نهایت بعد از تولید، بطری‌ها توسط وزارت بهداشت و در بخش صنایع غذایی مورد بررسی و تأیید قرار می‌گیرند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *