طرح توجیهی راه اندازی واحد تعویض روغن- فرصت سرمایه گذاری شماره26

تعویض‌روغنی؛ شغلی پرکاربرد و البته همیشه محل حرف و حدیث‌های بسیار. افراد زیادی از این بنگاه‌های پر از روغن و گریس و سایر موادی از این دست، راضی بیرون می‌آیند و افرادی هم ناراضی. گاه از قیمت‌ها گلایه دارند و گاه دستمزد‌ها را بالا می‌دانند. برای بررسی بیشتر ساز وکار این بنگاه‌های کسب وکاری پای حرف‌های یکی از آنها نشسته‌ایم تا او که مستقیما دستی بر آتش دارد، از این بازار بگوید.
شغل تعویض روغنی نوعی مهارت تجربی در ایران معرفی شده است؛ مهارتی که با شیوه شاگردی پیش استاد آموزش داده می‌شود. اما امروز در سطح جهان این شغل حتی به محیط دانشگاه‌ها هم راه یافته و به‌صورت علمی تدریس می‌شود. مهارت‌های زیادی برای تعمیر و نگهداری و… آموزش داده می‌شود و از همه مهم‌تر اینکه در بسیاری از کشورهای جهان این شغل از شیوه‌های نوین مدیریت بهره می‌برد و بنرهای تبلیغاتی و راهکارهای تبلیغاتی نوین برای این شغل استفاده می‌شود.
اما در ایران کماکان تجربه قبلی و البته موفق بهترین تبلیغ است. هر چند تعرفه‌هایی برای دستمزدها تعیین می‌شود اما نوسانات زیادی در این حوزه به چشم می‌خورد و اینکه استاد باشید یا شاگرد، در سطح شهر کنید یا بنگاهی بین‌راهی باشید، در تعیین قیمت نهایی تأثیر مستقیم دارد.
هزینه‌های سرمایه‌گذاری جهت احداث تعویض روغنی
بیشترین قسمت سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک واحد تعویض روغنی مربوط به تهیه مغازه است. بعد از آن ثبت قرارداد با شرکت تولیدکننده روغن که بسته به نوع قرارداد از 20 تا 70میلیون تومان باید سپرده و ضمانت داشته باشیم. در مورد خرید لوازم و دستگاه‌های مورد نیاز نیز به طور متوسط 7 تا 15میلیون تومان سرمایه لازم است.

4 دیدگاه در “طرح توجیهی راه اندازی واحد تعویض روغن- فرصت سرمایه گذاری شماره26

 • آذر 28, 1397 در 5:15 ق.ظ
  Permalink

  باسلام
  بنده در یک شرکت تولیدروغن مشغول بکار هستم
  واسه پروژه دانشگاهیم (کارشناسی)میبایست یه طرح بیزینس پلن از احداپ تعویض روغنی تهییه کنم…. درخواست کمک داشتم

  پاسخ دادن
  • آذر 28, 1397 در 8:25 ق.ظ
   Permalink

   سلام در خدمت هستیم
   09123455849

   پاسخ دادن
 • اسفند 24, 1397 در 1:49 ب.ظ
  Permalink

  سلام
  ساکن مازندران هستم.
  مغازه از خودم دارم. چاله تعویض روغن باید ایجاد کنم و ریل گذاری …
  برآورد هزینه خرید مجموعه آچار و روغن ها که در اتدا باید مغازه را پر کنم چقدر می شود؟ معمولی و میانگین قیمت را میخواهم به نرخ اسفند ماه 1397
  ممنون

  پاسخ دادن
  • اسفند 24, 1397 در 3:26 ب.ظ
   Permalink

   سلام آن چیزی که معلوم است منطقه به منطقه متفاوت است
   چاله تعویض: بین 5تا 10 میلیون تومان
   ریل : بین 1 تا 2 میلیون تومان
   آچار : 2 میلیون تومان

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =