طرح توجیهی راه اندازی فروشگاه پرده سرا-فرصت سرمايه گذاري٤١

? به‌طور کلی پرده و دیگر لوازم جانبی آن به‌عنوان بخشی مهم در تزیین و زیبایی منازل یا دفاتر کاری و سالن‌های مختلف است؛ از این رو عواملی چون تنوع، کیفیت و البته زیبایی در این زمینه تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز هستند. این درحالی است که نباید فراموش کرد این عوامل همگی بیانگر صنعت و گردش سرمایه‌ای قابل توجه در اقتصاد کشورمان هستند.
اقتصادی که نه تنها نظر خریداران بلکه از تولید تا نصب، گروه‌های مختلفی را به خود جلب کرده و گستردگی این بازار دقیقا در بخش‌های مختلف شهرها به‌خصوص تهران کاملا مشهود است چون از بازار پرده فروشان مولوی گرفته تا شمالی‌ترین مناطق پایخت می‌بینیم فروشگاه‌های مختلف تزیینات داخلی منزل و پرده‌سراهای گوناگونی مشغول فعالیت هستند.
مبالغ مورد نیاز شروع یک کسب‌و‌کار مناسب رقمی را تعیین کرد اما با توجه به تجهیزات و مواد اولیه‌ای که باید برای تکمیل جنس فروشگاه در اختیار داشته باشیم، حداقل سرمایه‌ای معادل 250 میلیون تومان برای تهران و در شهرستان‌ها نزدیک به 100میلیون تومان سرمایه‌لازم است. البته این فقط مربوط به تجهیزات و مواد اولیه مثل پارچه و برخی اقلام یراق‌هاست و برای اجاره یا خرید ملک هم که بستگی به محله و متراژ فروشگاه خواهد داشت، ولی حداقل فضای مورد نیاز را باید 20 متر به بالا درنظر داشته باشیم.
همه فعالان این صنف می‌دانند که سود اصلی در فروش نیست، بلکه در خدمات ارائه شده از سوی پرده‌سراهاست چون قیمت خود پارچه کاملا مشخص است و محدوده سود مشخصی دارد اما وقتی کار به استفاده از تزیینات جانبی یا به قول خودمان همان ابزار و یراق می‌رسد موضوع کمی متفاوت خواهد بود و این اقلام در کنار هزینه‌های دوخت و نصب در واقع سود اصلی فروشگاه‌هاست.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 46 = 49