طرح توجيهي احداث واحد تولید پودر گیلسونایت و انواع قیر آسفالتی از قیر طبیعی -فرصت سرمايه گذاري ٨٦

معرفي طرح تولید پودر گیلسونایت و انواع قیر آسفالتی از قیر طبیعی
نام محصول : پودر بیتومین (گیلسونایت) انواع قیرهای نرم و سخت آسفالتی
کد آیسیک : پودر گیلسونایت با کد 1429512352 و انواع قیر با کدهای 2320412393 الی 2320412400
معرفی محصول : قیرماده ای است هیدروکربنی به رنگ سیاه تا قهوه ای تیره که در سولفورو کربن کاملاً حل میشود. قیردر دمای محیط جامد است. گیلسونایت یک هیدروکربن طبیعی رزینی می باشد ، گیلسونایت یا قیر طبیعی مانند قیر نفتی است که بنامهای قیر طبیعی و قیر معدنی شناخته می شود و به خاطر سازگاری فوق العاده با محصولات نفتی غالباً برای شل و سفت کردن محصولات نفتی بکار می رود. این ماده سیاه رنگ و درخشان و شکننده بوده و براحتی به پودر قهوه ای تیره تبدیل می شود. قیر چسبنده و در مقابل آب ضد نفوذ می باشد.
کاربرد محصول: از گیلسونایت بیش از 160 نوع مصرف مختلف بصورت مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شود. مهمترین کاربردهای گیلسونایت (قیر طبیعی) عبارتند از :
– صنایع آسفالت و راهسازی : با مخلوط کردن گیلسونایت به آسفالت کارایی ، راندمان و بازدهی آن بشدت افزایش مییابد. آسفالت با گیلسونایت عیار بالا ، بدون نیاز به متعادل کننده بصورت کاملاً یکپارچه در می آید.
– صنعت رنگ سازی : چندین دهه است که از گیلسونایت در صنعت رنگ سازی استفاده می شود. از این رنگ بیشتر در پوشش سطوح خارجی و مقاومت در برابر اسید ها و پوشش شاسی اتومبیل استفاده می شود.
– صنعت نفت )گل حفاری( : گیلسونایت در گل حفاری و سیمانی کردن چاه های نفتی بکار میرود. با اضافه شدن گیلسونایت به گل حفاری و با پایدار و ثبات کردن ساختارهای شیلی مزاحم ، فرسایش چاهها به حداقل می رسد.
– صنعت ریختگری : گیلسونایت بعنوان افزودنی در ماسه های ریختگری استفاده میشود که باعث ایجاد صفحات هموارتر بر روی قالبها شده و به دلیل دمای پایین تر از زغال ، باعث بهبود جدا شدن فلز از قالب می شود.
وضعیت بازار تولید پودر گیلسونایت و انواع قیر آسفالتی از قیر طبیعی:
در سال 93 بالغ بر 53114 تن انواع قیر و پودر گیلسونایت با ارزشی معادل 22.7 میلیون دلار از کشورهای خارجی وارد شده است + بازار مناسب داخلی و خارجی با هدف جایگزینی این محصولات بجای قیرهای نفتی
معرفی مهمترین مواد اولیه مصرفی در تولید پودر گیلسونایت و انواع قیر آسفالتی از قیر طبیعی:
سنگ کلوخه قیر طبیعی محل تامین داخلی
کیسه پلی آمید و نخ بسته بندی و بشکه فلزی محل تامین داخلی
خلاصه بررسي فنی، مالی و بازار طرح تولید پودر گیلسونایت و انواع قیر آسفالتی از قیر طبیعی
پیش بیني ظرفیت و تركیب تولید : پودر بیتومین 18000تن – انواع قیرهای نرم و سخت آسفالتی 36000 تن در سال
مساحت زمین: 5000 متر مربع
مساحت زیر بنا: 2650 متر مربع
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 20