مشاوره دانشگاهی و پژوهشی

شرکت بهینه گستر صنایع آرمان آماده همکاری مشاوره دانشگاهی و پژوهشی به دانشجویان و موسسات و اعضا هئیت علمی دانشگاه ها است
مشاوره پروژه، پایان نامه و مقاله مهندسی صنایع در مقطعکارشناسی ارشد و دکتری توسط محققین برجسته کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های معتبر کشور
مهندسی صنایع رشته‌ای است که با طراحی، بهبود و پیاده‌سازی سیستمهای یکپارچه‌ای از افراد، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی مرتبط است. این رشته بر پایه دانش تخصصی و تبحر در علوم ریاضی، طبیعی، اجتماعی و نیز قوانین و روشهای تجزیه و تحلیل مهندسی و طراحی بنا نهاده شده است تا به کمک این علوم و قوانین، به تعیین، پیش‌بینی و ارزیابی نتایج حاصل از سیستمهای یکپارچه بپردازد. در دنیا در حال حاضر فرآیند مشابهی در مورد این رشته در حال روی دادن است، به طوری که می‌توان سه نوع برخورد اجتماعی متفاوت نسبت به این رشته را مشاهده نمود:

 1. کاملا سنتی و صرفاً در حوزه کارسنجی و بهینه‌سازی تلاش‌ها
 2. متکی به بهره‌وری از طریق زدودن نارسایی‌ها و استفاده هوشمندانه از امکانات
 3. در راستای استفاده از ابزارهای تحلیلی برای دست‌یابی به قابلیت اطمینان بالاتر

با گذشت زمان و توسعه کارخانه‌ها، نیاز به روشهای علمی برای مدیریت این گونه واحدها افزایش یافت و بدین‌سان زمینه‌های لازم به منظور شکل‌گیری و ظهور مهندسی صنایع فراهم آمد. توسعه ابتدایی رشته مهندسی صنایع، ارتباطی جدایی ناپذیر با فعالیت گروهی از محققین اواخر قرن نوزدهم دارد. رشته صنایع دردوره ی کارشناسی دارای چهارگرایش زیر است : برنامه ریزی وتحلیل سیستم ها

 • تولید صنعتی
 • تکنولوژی صنعتی
 • ایمنی صنعتی

مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع که عموما 2 سال به طول می انجامد به دو بخش اصلی صنایع وسیستم ها تقسیم می گردد و گرایش های تفکیک شده ی این رشته به شرح زیر می باشد:

 • گرایش مهندسی صنایع – صنایع
 • گرایش مهندسی صنایع – مهندسی مالی
 • گرایش مهندسی صنایع – سیستمهای اقتصادی و اجتماعی
 • گرایش مهندسی صنایع – مدیریت سیستم وبهره وری

معرفی گرایش های کارشناسی ارشد:

 1. گرایش مهندسی صنایع -صنایع :

فارغ التحصیلان این گرایش توانایی انجام فعالیت هایی از قبیل مدلسازی ٬برنامه ریزی درپروژه های مختلف٬ بررسی مشکلات و ارائه بهترین الگوها در سازمان ها و کارخانه ها برای بهینه سازی مسائل مختلف از قبیل انسان ٬مواد و ماشین آلات را دارا هستند. آنها سعی تلاش می کنند تا ارتباط منطقی بین اجزاء انواع سیستمهای تولیدی و غیر تولیدی را جستجو کرده و بازدهی آنها را افزایش دهند. البته شاید این اهداف در مورد مهندسین صنایع در دوره کارشناسی (گرایش تولید صنعتی و گرایش تحلیل سیستم ها)نیز وجود دارد اما در دوره کارشناسی ارشد مطالب بصورتی عمیق تر و تخصصی تر دنبال می شود.

 1. گرایش مهندسی صنایع – مهندسی مالی:

مهندسي مالي از شاخه هاي رشته مهندسي صنايع در گرايش مديريت مهندسي در مقطع كارشناسي ارشد مي باشد. اين رشته تركيبي از ابزار هاي گوناگون همچون برنامه ريزي و مدل سازي رياضي( روش هاي سخت و نرم)، آمار، علوم كامپيوتر و كاربرد هاي آن درمباحث مالي، تئوري هاي اقتصادي و مفاهيم به روز بازار هاي پول(بانك) وسرمايه، بيمه، مدل هاي تصميم گيري در بازار هاي مالي، مدل هاي اقتصادسنجي، الگو ها و مدل هاي تجارت الكترونيك و كاربرد ها ي آن در مباحث مالي و مديريت سرمايه گذاري را به دانشجويان اين رشته معرفي مي كند وآنها را براي ارائه خدمات كارشناسي در زمينه هاي مالي و سرمايه گذاري،موسسات مالي ، بيمه و صنعت آماده مي نمايد. از توانايي دانشجویان این رشته می توان به درك هم زمان مفاهيم صنعتي و مفاهيم مالي (با توجه تحصيلات دوره كارشناسي آنها كه مهندسي صنايع بوده) اشاره نمود. نكته نیز حائز اهمیت است که فارغ التحصیلان این رشته به علت پشتوانه تحصيلات فني خود از توانايي بالاتري در درك مسائل كمي مانند رياضي و مفاهيمي از اين دست، در مقايسه با رشته هاي مديريتي مشابه برخوردارند. دوره هاي دكتري مهندسي صنايع در كشور وجود دارد اما متاسفانه امكان ادامه تحصيل در اين شاخه خاص (مهندسي مالي) در ايران به علت جدید بودن آن وجود ندارد. اما دانشجويان اين رشته به جهت گذراندن دوره كارشناسي ارشد در اين رشته به راحتي مي توانند دردوره هاي دكتراي رشته هاي مهندسي صنايع (گرايش هاي ديگر) و مديريت مالي شركت كرده و پذيرفته شوند.

 1. گرایش مهندسی صنایع – سیستمهای اقتصادی و اجتماعی:

پیچیده ترین سیستم ها، سیستم هایی هستند که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به انسان یا گروهی از انسانها مرتبط باشند. بدین جهت سیستمهای اجتماعی و اقتصادی که بطور مستقیم با انسان سرو کار دارند، از نظر تحلیل، پیش بینی رفتار و کنترل جزو پیچیده ترین سیستم ها دسته بندی می شوند. هدف از به وجود آمدن رشته مهندسی سیستم های اقتصادی و اجتماعی، تربیت افراد یا افرادی است که توانایی لازم برای شناسایی، تحلیل ، پیش بینی و اصلاح سیستمهای پیچیده را با ابزار و مدل های مختلف دارند. ازآنجا که این رشته در ایران، رشته تقریبا نوظهوری است، دانشکده ها و دانشگاههای مختلف به سلیقه خود و بطور متفاوت با این رشته برخورد می کنند فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان مهندس صنایع در واحدهای تولیدی و کیفی و خدماتی (خودرو سازی، شرکتهای نفتی و …) و یا بعنوان سیستم آنالیست در واحدهای مالی و بانکی و بیمه و وزارتخانه ها و … فعالیت کنند. از آنجاکه این رشته بسیار گسترده است، هرکس بنابر علاقه خود به سمت خاصی حرکت می کند و بدین جهت شغل آینده فارغ التحصیلان بیشتر به جهت گیری و حرفه خودش باز می گردد و هم چنین فارغ التحصیلان این گرایش امکان ادامه تحصیل در رشته های مختلف مهندسی صنایع، اقتصاد و مدیریت و حتی در مواردی علوم کامپیوتر و علوم ریاضی را دارند.

 1. گرایش مهندسی صنایع – مدیریت سیستم وبهره وری:

دانشجویان این گرایش برای تحقق هدفهای مدیریتی و بهینه سازی با یادگیری مسائلی از تلفیق بهینه عوامل انسانی و فیزیکی گام برمی دارند اصولا فارغ التحصیلان این گرایش انتظار می رود با که بتوانند به مدیریت واحدهای صنعتی و همچنین تجزیه و تحلیل مسائل مدیریتی و نارسائی های سازمان ها بپردازند.دانشجویان به درد رشته های فنی (غیر صنایع) می خورد تا بتوانند با دیدی در جهت بهبود بهره وری یک سازمان علاوه بر جنبه های فنی به مسائل مدیریتی و اقتصادی نگاه کنند. موسسه علمی-تحقیقاتی بهینه گستر صنایع آرمان از این توانایی برخوردار است که شما دانشجویان عزیز را در مسائل زیر راهنمایو مشاوره کند:

 • مدل سازی انواع مسائل بهینه سازی از قبیل مسائل زمانبندی و توالی عملیات ، مدیریت زنجیره تامین ، مسائل چند هدفه و … در محیط های قطعی ، فازی و احتمالی
 • پیاده سازی و حل مدل در نرم افزارهای بهینه سازی از قبیل LINGO ، GAMS ، CPLEX
 • طراحی الگوریتم های ابتکاری و فراابتکاری از قبیل الگوریتم ژنتیک (GA) ، جستجوی ممنوع (TS) ، شبیه سازی تبریدی (SA) ، دسته پرندگان (PSO) ، مورچه (ACO) ، رقابت استعماری (ICA) و …..
 • تجزیه و تحلیل آماری با استفاده از SPSS, minitab, sas, splus, statistical, eveiws, stata,…
 • مشاوره در زمینه پیش بینی به کمک انواع روش های پیش بینی سنتی از قبیل رگرسیون، سری زمانی، و روشهای هوشمند از قبیل شبکه عصبی (ANN)، سیستم استنتاج فازی-عصبی تطبیقی (ANFIS)، و برنامه ریزی ژنتیک (Genetic Programming) و روشهای داده کاوی (Data Mining)
 • مشاوره در زمینه شبیه سازی گسسته پیشامد با استفاده از نرم افزارهای ARENA, ED, Any logic و شبیه سازی پویایی های سیستم با استفاده از نرم افزار VENSIM

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشجویی، متخصصان ما در موسسه علمی-تحقیقاتی بهینه گستر صنایع آرمان قادرند شما را در تمامی مراحل از مرحله تعیین موضوع تا تدوین پروپوزال، اجرای پایان نامه و … همراهی نمایند.
نگارش مقالات دانشگاهی

 • انتخاب موضوع و نگارش حرفه ای مقاله در تمامی رشته ها و موضوعات و به دو زبان انگلیسی و فارسی.
 • استخراج مقاله از پایان نامه و یا سایر متون پژوهشی.
 • بازنویسی مقالاتی که در داوری یک یا چند ژورنال تخصصی رد (reject) شده اند.
 • تبدیل مقالات فارسی به مقالات استاندارد انگلیسی توسط متخصصین انگلیسی زبان و با در نظر گرفتن ترمینولوژی هر رشته.
 • ویرایش و اعمال اصلاحات بر روی مقالات فارسی یا انگلیسی آماده و انطباق آنها با استانداردهای محتوایی و ساختاری لازم برای ژورنالهای معتبر .
 • نگارش مقالات در سطوح متوسط تا بسیار بالا بسته به سطح کار پژوهشی صورت گرفته.
 • نگارش انواع مقالات از جمله مقالات علمی ترویجی، مقالات علمی پژوهشی، مقالات مروری(Review)، مقالات کنفرانسی(proceeding)،نگارش مقالات Survey، انواع مقالات از نوع Letter، انواع مقالاتCommunication ، فصول کتاب (Book Chapters) و … .
 • تصحیح و تکمیل مقالات نگارش شده.

استخراج مقاله
این خدمت برای افرادی که پایان نامه خود را تکمیل کرده اند و علاقه مند هستند از آن مقاله استخراج نموده و در نشریات معتبر داخلی یا بین المللی چاپ نمایند مناسب می باشد.
 
کلیت کار:
برای انجام پایان نامه ابتدا بر اساس مقالات روز isi به عنوان رفرنس و مقاله بیس با توافق نظر ما و شما موضوع انتخاب می کنیم و کلیه فصول را بر اساس فرمت مورد نظر دانشگاه و استاد مربوطه انجام می دهیم.
در مرحله ی بعد کلیه ی کارهای نرم افزاری, انجام کد نویسی و شبیه سازی و انجام پیاده سازی و تحلیل مربوط به پایان نامه بنا به نظر و خواست شما، استخراج مقالات علمی پژوهشی و isi صورت میگیرد.
نحوۀ کار:
شروع کار:
ما در ابتدا موضوعات به روز در زمینه های تخصصی هر رشته را با توجه به علاقه و زمینه های مورد نظر خود متقاضی در اختیار دانشجو قرار می دهیم.انتخاب موضوعات کاملا آزاد بوده و هر کدام از موضوعات را که مورد نظر شما باشد، به عنوان موضوع پایان نامه انتخاب میشود.این مرحله ی تا تایید نهایی یک موضوع مناسب ادامه میابد..
در مورد تصویب موضوع عدم تکراری بودن موضوعات پیشنهادی از نکات قابل ذکر است که ما با ارائه مقاله بیس به روز و جدید (مقالات سال های ۲۰۱۰ به بالا) و سرچ در پایگاه اطالاعاتی ایران داک ریسک تکراری بودن عناوین را به صفر رسانده ایم.
در صورتی که موضوع پایان نامه از جانب استاد باشد ما آن را با کارشناسان خود در میان گذاشته و در صورت داشتن توانایی در انجام پایان نامه حتما شما را یاری خواهیم داد.
فصل اول و دوم:
پس از انتخاب موضوع محقق ما پروپوزال شما را می نویسد.سپس با استفاده از دیتابیس تهیه شده تمامی ادبیات مناسب موضوع شما را دسته بندی و شروع به نوشتن فصل اول و دوم پایان نامه می کند. فصل دوم که یکی از بخش های کلیدی می باشد که داوران و همچنین برای چاپ مقالات مورد نظر است، به نوعی اعتبار پژوهش شما می باشد. در این بخش ما سعی می کنیم مرتبط ترین و جدید ترین پیشینه را با توجه به مقالات معتبر ( ساینس دایرکت، امرالد، سیج، انتشارات تیلور و همچنین مقالات داخلی مگ ایران ) برای پژوهش شما پیاده کنیم.
جمع آوری داده ها:
برای ادامه کار باید داده های شما جمع آوری شوند. که به دو صورت زیر انجام می گردد.
ما پرسشنامه استاندارد موضوع را برای شما ارسال خواهیم کرد و شما داده ها را تکمیل و برای ما ارسال می کنید
با توجه به اینکه ما به جامعه های آماری مختلفی از جمله ( دانشجویان، کارکنان و.. ) دسترسی داریم. به صورت انلاین داده های شما را جمع آوری می کنیم. و شما نیاز به جمع آوری داده ها را هم ندارید.
فصل چهارم:
تحلیل آماری و پایان کار-شبیه سازی و کدنویسی:
پس از جمع آوری داده ها پروژه شما را به محققی که بر روش های آماری و تمامی نرم افزار ها تحلیل تسلط دارد می سپاریم و با توجه به موضوع تحقیق ابتدا فصل سوم و سپس فصل چهارم را انجام می دهد. با توجه به نتیجه بدست آمده در فصل چهارم و همچنین با نگاهی بر پیشینه که در فصل دوم ،فصل پنجم که یکی از مهم ترین قسمت های پایان نامه می باشد تکمیل می شود. در نهایت منابع بر اساس استاندارد APA نوشته می شود.
پس از انجام این فصل، کل پایان نامه با استفاده از نرم افزار ویراستیار بررسی می شود. و توسط یک محقق دیگر بار دیگر بررسی می شود تا اگر نکته ای یا ایرادی در پایان نامه باشد برطرف شود.
به طور کلی در پایان تمامی مراحل رفع اشکال صورت می گیرد و تا هرمرحله به صورت کامل رفع اشکال نشود مرحله ی بعدی استارت نخواهد خورد.
لیست پروژه های انجام شده به شرح ذیل میباشد
برنامه ریزی مدیریت پروژه بكمك نرم افزار MSP-PRIMAVERA
1- برنامه ریزی  و کنترل پروژه تقاطع غیر همسطح اتوبان کردستان
2- برنامه ریزی پروژه طراحی و ساخت قالب و پنل گیج
3-  برنامه ریزی و کنترل پروژه بیش از 15 پروژه صنعتی و ساختمانی و راهسازی و سایر
برنامه ریزی و كنترل تولید
1-برنامه ریزی و مدیریت زنجیره تامین SCM
كنترل كیفیت آماری SPC, MSAبكمك نرم افزار MINITAB
1-کنترل کیفیت آماری قطعات 206
2-کنترل کیفیت آماری قطعات 405 و غیره
طراحی آزمایشات DOE بكمك نرم افزار MINITAB -STATISTICAL
1-طراحی آزمایشات DOE پروژه های کاربردی در بخش متالوژی و صنایع وابسته
2-طراحی آزمایشات DOE پروژه های کاربردی در بخش شیمی و صنایع وابسته
3-طراحی آزمایشات DOE پروژه های کاربردی در بخش جوش و صنایع وابسته
طرحریزی واحد های صنعتیVISIO
1-طرحریزی واحد های صنعتی شیرالات صنعتی
2-طرحریزی واحد صنعتی دستگاه تاسیسات گرم
3-طرحریزی واحد صنعتی رادیاتور پراید
3-طرحریزی و مکانیابی لی اوت بکمک نرم افزار WINQSB

4-طرحریزی و مکانیابی لی اوت بکمک نرم افزار Solver Excel

سیستم مدیریت كیفیت ISOTS-9001:2008
1-سیستم مدیریت کیفیت شرکتهای وابسته به ایران خودرو
تحقیق در عملیات بكمك نرم افزار WINQSB و SOLVER EXCEL
1-پروژه برنامه ریزی حمل و نقل دو شرکت حمل و نقل بکمک  NETWORK WINQSB
2-پروژه طراحی و چیدمان لی اوت بکمک FACILITY PLANING WINQSB
3-پروژه برنامه ریزی و کنترل موجودی بکمک INVENTORY PLANING WINQSB
4-حل مسائل تحقیق در عملیات برنامه ریزی خطی و عدد صحیح و برنامه ریزی آرمانی و غیره
آنالیز تصمیم گیری بكمك VB6,Excel,DECISIONLAB
1- آنالیز تصمیم گیری با الگوریتم TOPSIS بکمک VISUAL BASIC
2-سیستم پشتیبانی تصمیم گیری در مهندسی ارزش بکمک الگوریتم TOPSISو DECISIONLAB
3-سیستم پشتیبانی تصمیم گیری ارزیابی و انتخاب تامین کنندگان بکمک DECISIONLAB و بصورت فازی
4-غیره
اقتصاد مهندسی Excel و اقتصاد كلان
1-حل بیش از 5 مثال علمی و کاربردی
2-اقتصاد كلان (بررسی تورم در ایران )
ارزیابی اقتصادی طرح ها COMFAR
1- ارزیابی اقتصادی طرح های ساخت و احداث کارخانجات داروسازی و ماشین سازی و غیره
پروژه مونتاژ مكانیكی
1-پروژه مونتاژ مکانیکی بوستر کامیون
زمان سنجی و مطالعه كار VISIOو بالانس خط
1-زمان سنجی و بالانس خط مجموعه کمربند CNG 206 صندوقدار و غیره
2-زمانسجی و بالانس خط مجموعه قطعات موتور ملی EF7
3-زمانسجی و بالانس خط مجموعه قطعات بدنه جانبی راست 405
برنامه ریزی و كنترل موجودی WINQSB
1-برنامه ریزی و کنترل موجودی انبار مرکزی
2-حل بیش از 5 مسئله كنترل موجودی بكمك نرم افزار WINQSB
شبیه سازی ARENA
1-کتابخانه – مطب پزشک- کارخانه ها (مدل های مختلف) -فروشگاه مواد غذایی – بانک – آرایشگاه – کارواش
2- پمپ بنزین – سردخانه – فروشگاه شهروند -نمایندگی ایران خودرو-قنادی-شعبه بیمه تامین اجتماعی
3-حل مسائل کاربردی گسسته پیشامد کتاب هاشم محلوجی توسط نرم افزار ARENA
كاربرد كامپیوتر در مهندسی صنایع ACCESS-EXCEL
1-بانک اطلاعاتی پیمانکاران و بانک اطلاعاتی ورود خروج قطعات

2-بانک اطلاعاتی ثبت اطلاعات گزارشات و زماننبدی پروژه

3-بانک اطلاعاتی تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه

برنامه ریزی حمل و نقل
1-برنامه ریزی حمل و نقل چراغ راهنمایی بكمك الگوریتم وبستر
تحلیل سیستم ها
1-پروژه تحلیل سیستم با vensim كافی نت-توسعه adsl-کنترل موجودی-وضعیت کولر آبی-ترافیک خیابان و سایر موارد
2-پروژه تحلیل سیستم پشتیبانی تصمیم گیری در مهندسی ارزش بکمک الگوریتم TOPSISو DECISIONLAB
3-پروژه تحلیل سیستم قالبهای صنعتی
پروژه های کارشناسی ارشد و دکترا

1-تهیه مقاله در مسئله فازی مکان یابی انبار(کارخانه) بدون محدودیت ظرفیت با رویکرد الگوریتم ژنتیک
fuzzy uncapacitated warehouse location model with approach genetic algorithm
2-تهیه مقاله مسئله فازی پوشش کلی با رویکرد الگوریتم ژنتیک
fuzzy set covering with approach genetic algorithm
3-مدلسازی مقاله مسئله کنترل موجودی یک دوره ای چند محصولی با حالت ریسک پذیری با تابع مطلوبیت نمایی
A multi-product risk-averse newsvendor with exponential utility function
4-پایان نامه کارشناسی ارشد مدلسازی vrp-scm و حل به کمک الگوریتم ژنتیک
5-تاثیر سیستم کنترل بهینه ی هوشمند بر مدیریت انرژی و آسایش در ساختمانهای کارآمد و پایدار با الگوریتم ژنتیک
6-مدلسازی رگرسیونی و اقتصاد سنجی مصرف گاز استان ارومیه به کمک eviews و پیش بینی سالهای آتی
7-پایان نامه کارشناسی ارشد تحلیل پوششی داده های فازی DEA جهت شرکت گاز استانی ایران
8-پایان نامه کارشناسی ارشد تحلیل پوششی داده ها DEA و PCA در رتبه بندی استان های ایران
9-پایان نامه کارشناسی ارشد تحلیل پوششی داده ها DEA و PCA در رتبه بندی بیمه های ایران