برنامه ريزي و كنترل پروژه

سیستم های مدیریت و کنترل پروژه

پروژه عبارت است از مجموعه فعالیت هایی است که با هدفی مشخص به صورت  خاص یکبار با ترتیب و زمانهای شروع و پایان مشخص انجام می شود .

برای مدیریت پروژه روشهای و طرح های بسیاری وجود دارد که بسته به نوع پروژه و شرایط  ویژه آن  اتخاذ می شود نحوه مدیریت پروژه تاثیر مستقیمی بر رسیدن به اهداف آن دارد .

هر چند که رویکرد مدیریت پروژه یک رویکرد کاملا اقتضایی است اما با فرموله کردن موضوع می توان از درست بودن تصمیم های گرفته شده اطمینان حاصل کرد .

انجمن مدیرت پروژه  APM  در سال 1992 اولین سری استاندارد دانش مدیریت پروژه  (Project Management Body Of Knowledge)   که به اختصار PMBOK  خوانده می شود را ارائه نمود که تاکنون 4 بار این استاندارد بازنگری شده است .

این استاندارد حاوی الزاماتی برای مدیرت پروژه می باشد که تضمین کننده رسیدن به اهداف پروژه ها می باشد .

بر اساس PMBOK  هر پروژه به 5 مرحله آغاز ، برنامه ریزی ، اجرا، کنترل و خاتمه تقسیم شده و این استاندارد برای اجرای موفق این 5 مرحله راهنمایی های کاربردی ارائه می کند .

سازمان جهانی استاندارد سازی ( IOS ) با توجه به نتایج موفق به دست آمده از اجرای استاندارد PMBOK اقدام به تدوین استاندارد جهانی ISO 10006 نمود و این استاندارد بین المللی می رود در جهان جانشین موفقی برای سایر روشهای مدیریت پروژه گردد  .

 اجرای این استاندارد ها بویژه به شرکتهایی که پروژه های بزرگ صنعتی و عمرانی را اجرا می کنند و یا در مناقصه های بین المللی شرکت می نمایند توصیه می شود .

ما آمادگی داریم با تکیه بر سال ها تجربه همکاری در شرکتهای بزرگ عمرانی و فعالیت های صنعتی مسئولیت طراحی و اجرای سیستم مدیریت پروژه در سازمانها و انجام خدمات مدیریت طرح و پروژه را به پذیریم .

 برنامه ریزی و کنترل پروژه:

برنامه ریزی کلیدی است که به هر قفلی می خورد ، موفقیت هر پروژه به برنامه ریزی و کنترل آن بستگی دارد در استاندارد های PMBOK  و ISO 10006  برنامه ریزی و کنترل بخش بسیار مهمی  از مدیریت پروژه هستند ما آماده ایم با سازمانها در ارتباط با موارد ذیل همکاری کنیم .

  1. تهیه ساختار شکست کار پروژه WBS
  2. برنامه ریزی و کنترل پروژه به روش مسیر بحرانی  CPM
  3. برنامه ریزی و کنترل پروژه به روش PERT
  4. بودجه بندی پروژه ها و زمانبندی منابع مورد استفاده
  5. تهیه گزارش از روند و پیشرفت پروژه ها
  6. تهیه گزارشات کارگاهی و مدیریتی
  7. مشارکت در تحلیل  پروژه و تهیه طرح های بهبود
  8. خدمات هزینه یابی پروژه تهیه صورت وضعیت

شرکت بهینه گستر صنایع آرمان با استفاده از نرم افزار های مدیریت پروژه مانند مایکروسافت پروجکت Microsoft Project و پریماوا Primavera اقدام به اجرای سیستم مدیریت پروژه نموده است.
 


 فروشگاه اینترنتی مهندسی صنایع  
 فروشگاه اینترنتی فروش محصول کامفار COMFAR  
 
 
 فروشگاه اینترنتی طرح توجیهی    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 68 = 76