طرح توجيهي گردشگری هوایی با بالن -فرصت سرمايه گذاري ٩٤

پیش از ورود به بحث سرمایه‌گذاری در این زمینه باید بگوییم که اگر دوست دارید سوار بالن شوید، باید حداقل 385هزار تومان از جیب‌تان هزینه کنید. بین یک تا 2 ساعت پرواز در فاصله 500 تا 600متری را تجربه می‌کنید و لذتی به یاد ماندنی را تجربه خواهید کرد. توصیه می‌کنیم اگر به فکر سرمایه‌گذاری در این بخش هستید، ابتدا برای یک‌بار هم که شده پرواز با بالن را تجربه کنید. زیرا در آن صورت بعید است به فکر سرمایه‌گذاری در زمینه‌های دیگر بیفتید.
توجه به انواع روش‌هــای جذب گردشگر در ایران و سایر کشورها بسیار مورد توجه است ما هم پیش از این راه‌های جذب گردشگر از طریق گردشگری دریایی تا هوایی و زمینی را به شما پیشنهاد داده‌ایم. در این کلاف می‌خواهیم اشاره‌ای بکنیم به گردشگری هوایی آن هم از نوع بالن سواری.
در برخی کشورهای دنیا از بالن برای حمل‌و‌نقل در مکان‌هایی که شرایط پرواز هلی‌کوپتر وجود ندارد استفاده می‌کنند و در برخی دیگر از کشورها هم، بالن سواری نوعی تفریح جذاب برای افراد به‌شمار می‌آید، بالن جزو آن دسته وسیله‌های حمل‌و‌نقل و تفریحی است که بسیار پرهزینه و اما بسیار هم پردرآمد است.
از مهم‌ترین مزیت‌های این سرمایه‌گذاری، جاذبه آن برای اغلب افراد به علاوه عدم توسعه و توجه به آن و درآمدهای بالای این کسب‌و‌کار است.
همان‌طور که گفتیم ورود بالن‌سواری به ایران به زمان ناصرالدین شاه برمی‌گردد و او در خاطرات خود از این وسیله پرنده یاد کرده است. اما چندی است این وسیله زیبا در کشور ما رونق بیشتری گرفته و کلیه علاقه‌مندان در اقصی نقاط کشور می‌توانند برای یکبارهم شده این سفر هیجان‌انگیز را تجربه کنند.
نه تنها سوار شدن، بلکه دیدن بالن و به هوا رفتن آن نیز خالی از لطف نیست. ظرفیت بالن حداکثر5 نفراست؛ به همراه یک کاپیتان بالن که هدایت‌گر این وسیله در طول پرواز است. زمان پرواز 45 تا 60 دقیقه خواهد بود. قابلیت بالن‌های موجود در ایران، پرواز تا ارتفاع 3000 متری زمین است، ولی در پروازهای تفریحی مشروط به مساعدبودن شرایط جوی به خصوص باد که عامل اصلی حرکت بالن است، تا ارتفاع 1000 متری نیز قابل پرواز خواهد بود که دیدن مناظر اطراف در این ارتفاع واقعا لذت بخش و خاطره انگیز است.
فعلا فقط سه بالن در ایران وجود دارد که هفت نفر ظرفیت دارند. پنج مسافر، یک کاپیتان و یک نفر هم آزاد می‌گذارند تا بتوانند تعادل را با فضای به وجود آمده حفظ کنند.
جالب است بدانید که خیلی از عروس و دامادهای جوان دوست دارند مراسم‌شان را در بالن برگزار کنند. در این موارد شما بالن را به قیمت 2میلیون و 500هزار تومان به آنها اجاره می‌دهید و شرایط را برای‌شان فراهم می‌کنید تا بتوانند از این لحظه‌ها فیلمبرداری و عکسبرداری کنند. البته خیلی‌ها هم جشن‌های دیگری دارند و می‌خواهند با اجرای آن در بالن، پرستیژ خاصی به آن ببخشند؛ یا دل‌شان می‌خواهد برای یک نفر سورپرایز داشته باشند که در این موارد تا یک‌میلیون و 600هزار تومان باید هزینه بپردازند. اینها درآمدهایی است که نصیب سرمایه‌گذاران خواهد شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =