طرح توجیهی تولید و چاپ نایلون های تبلیغاتی -فرصت سرمايه گذاري٧٩

تولید و چاپ نایلون های تبلیغاتی
فعالیت در بازار چاپ تبلیغات روی نایلون در سه حالت صورت می‌گیرد. حالت اول سیلک اسکرین یا چاپ دستی به شمار می‌آید که شاید مظلوم‌ترین شاخه چاپ در ایران باشد؛ چاپی که کیفیت خوب و همه کاره‌ای دارد اما در سرمایه‌گذاری، حمایت یا وام و رونق کسب‌و‌کار در آن خبری نیست. اغلب افراد فعال در این شاخه با کمترین امکانات و سرمایه‌ها فعالیت می‌کنند و مورد توجه دولت و حتی اتحادیه هم نیستند. در این روش از پارچه با توری با سوراخ‌های بسیار ریز استفاده می‌شود. توری در قابی ثابت قرار گرفته و تصویر موردنظر روی این توری نقش می‌شود. سپس بخش‌هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده‌ای مسدود‌کننده مانند موم پوشیده می‌شود. این قاب توری را در این حالت شابلون یا کلیشه می‌نامند. سپس مرکب چاپ یا رنگ را با فشار کاردک یا غلتک به سطح چاپ شونده منتقل می‌کنند. رنگ یا مرکب فقط از بخش‌هایی که مسدود نشده به کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل و تصویر روی آن ظاهر می‌شود.
برای راه‌اندازی کارگاهی که به این روش فعالیت کند شما به دو نیروی کار و حدود 20 متر فضای کارگاهی نیاز دارید. مجموع مواد اولیه و ابزارهای مورد نیاز هم با حدود 5 میلیون تومان خریداری می‌شود و می‌توانید کار را شروع کنید. در این بخش تجربه و حرفه فرد حرف اول را می‌زند، چرا که همه کارها به‌صورت دستی صورت می‌گیرد و نیاز به سلیقه، تجربه و دقت زیادی دارد. میزان تولید کارگاهی اینچنینی در حالت عادی حدود 5 هزار عدد نایلون در روز است.
در روش دوم شما سه دستگاه اصلی می‌خواهید که کارها بیشتر به‌صورت ماشینی انجام می‌شود. دستگاه‌ها شامل دستگاه چاپ رول یک رنگ یا دو رنگ یا چند رنگ است که بین 15 تا 20 میلیون برای شما تمام می‌شود، دستگاه دوم دستگاه یا ماشین دوخت است که امروزه در بازار بین 7 تا 9 میلیون پول برای خریدش نیاز دارید و در نهایت دستگاه دسته زن که آن هم انواع مختلفی دارد مثلا دسته‌های لوزی، بندی، تقویتی یا غیره. این دستگاه هم با توجه به کارایی و نیاز حدود 5 میلیون برایتان تمام می‌شود.
در مجموع می‌توان گفت برای راه‌اندازی کارگاهی با این سیستم، سرمایه‌ای بالغ بر 40 میلیون تومان نیاز دارید، البته این مبلغ تنها برای خرید تجهیزات مورد نیاز در کارگاه است و حدود 10 میلیون تومان هم برای مواد اولیه و سایر ملزومات نیاز دارید، همچنین نیاز به کمینه 100 متری کارگاه یا سوله برای فعالیت دارید، به علاوه حدود پنج نفر نیروی کار برای اینچنین کارگاهی مورد نیاز است. میزان تولید این کارگاه‌ها در حالت عادی حدود 15 تا 20 هزار نایلون در روز در نظر گرفته می‌شود. و در بخش آخر، یک مدل دستگاه‌های غول پیکری وجود دارد که تمام پروسه تولید نایلون، چاپ و برش و چسباندن دسته نایلون را به‌صورت اتوماتیک انجام می‌دهد، یعنی شما از یک طرف دستگاه رول نایلون را وارد می‌کنید و دستگاه، صفر تا صد پروسه تولید را انجام می‌دهد و از طرف دیگر دستگاه نایلون چاپ شده خارج می‌شود. قیمت این دستگاه در مدل‌های کره‌ای و آلمانی مرغوب حدود 3 میلیارد است که فضایی حدود هزار متر کف با سقف حداقل هفت متر نیاز است. این دستگاه‌ها که امروزه با نام «هلیو» در بازار معروف هستند تمام پروسه چاپ روی نایلون را انجام می‌دهند و میزان تولید روزانه آنها شاید چندیدن برابر سایر بخش‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 − = 53