طرح توجیهی تولید نخ بخیه _فرصت سرمايه گذاري ٤٣

? نخ بخیه؛ شاید کمتر کسی تاکنون به تولیدش فکر کرده باشد، درحالی‌که حداقل در کشور خودمان با حجم بالایی از حوادثی که پشت سر می‌گذارد، بازار داغی دارد و مشتریانی همیشگی که به نظر نمی‌رسد هیچ‌گاه بی‌نیاز از این نخ حیاتی باشند. بنابراین سوژه این شماره را به نخ بخیه، بازار و تولیدش اختصاص دادیم.
سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای راه‌اندازی خط تولید نخ
این صنعت حیاتی که کشور به تولیداتش به‌شدت نیازمند است و از سوی دیگر باعث اشتغال‌زایی طیف زیادی نیز می‌شود یکی از صنایعی است که به سرمایه‌گذاری زیادی جهت ساخت و راه‌اندازی نیاز دارد که به دلیل بالابودن این میزان سرمایه و عدم مشارکت بخش دولتی و همچنین عدم اختصاص وام‌های کم‌بهره، در حال حاضر تعداد انگشت‌شماری در این عرصه وارد رقابت شده‌اند و شرکت‌هایی همچون سوپا، گوهر شفا، شرکت درمان پویش طلوع، کت‌کوت، نسج طب کیهان و هور طب از مهم‌ترین آنها به حساب می‌آیند.
با بررسی‌های میدانی و گفت‌وگو با تعدادی از این تولیدکنندگان مشخص می‌شود که برای راه‌اندازی و حفظ تولید و دارابودن شرایط رقابت با سایر تولیدکنندگان برای هزینه‌های زمین (شامل سالن‌های تولید، انبار، تاسیسات و. . .) به‌طور متوسط به 400میلیون ریال اعتبار، برای ساختمان‌سازی به 2600میلیون ریال اعتبار و برای ماشین‌آلات خط تولید (شامل خط کامل نخ بخیه، خط استریلیزاسیون، بسته‌بندی، هزینه حمل‌و‌نقل دستگاه‌ها و راه‌اندازی) به 12000میلیون ریال اعتبار نیاز است که با احتساب هزینه‌های استهلاک سیستم‌های تولیدی، حقوق پرسنل و هزینه‌های پیش‌بینی نشده، این مبلغ به 17هزار میلیون ریال می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76 − 71 =