طرح توجیهی تولید الیاف شیشه از شیشه های بازیافتی-فرصت سرمایه گذاری شماره27

معرفي طرح تولید الیاف شیشه از شیشه های بازیافتی
محصول اصلی این پروژه تولید الیاف شیشه از شیشه های ضایعاتی است که به عنوان مواد اولیه در ساخت انواع کامپوزیتها به کار می رود. این محصول با ترکیبی از الیاف شیشه و رزین اوپوکسی ساخته می شود که در برابر دما و خرودگی بسیار مقاوم می باشد.
الياف شيشه (Glass fiber) : مشهورترین تقویت کننده مورد استفاده در صنعت کامپوزیت میباشد و انواع مختلفی از آن بصورت تجاری وجود دارند ترکیبات شیمیایی این الیاف با هم متفاوت است و هر کدام برای کاربرد خاصی مناسب است .
تقریبا 35 درصد الیاف مورد استفاده در کامپوزیتهای مهندسی الیاف شیشه میباشد. الیاف شیشه استحکام و سختی مناسبی دارد، خواص مکانیکی خود را در دماهای بالا حفظ میکند، مقاومت رطوبت و خوردگی مناسبی دارد و نسبتا ارزان است. تقسیم بندی شش نوع الیاف شیشه و ترکیب درصدهای آن در زیر نشان داده شده است :
glass- E مصارف عمومی
glass- R خواص مکانیکی بالاتر
glass-S خواص مکانیکی بالاتر
glass-c مقاومت شیمیایی مناسب
glass-ECR مقاومت اسید و باز خوب
glass-AR مقاومت اسید و باز خوب
فایبر گلاس ( Fiberglass) یکی از مهم ترین کامپوزیت هایی است که از الیاف شیشه با مواد پلیمری ساخته می شود. که از الیاف شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه در تولید آن استفاده میشود. فایبر گلاس یکی از پر کاربرد ترین محصولات تولید شده از الیاف شیشه می باشد.
خلاصه بررسي فنی، مالی و بازار طرح تولید الیاف شیشه از شیشه های بازیافتی
پیش بیني ظرفیت و تركیب تولید : 4000 تن در سال
مساحت زمین: 5000 متر مربع
زیربنای ساختمان تولیدي : 3200 متر مربع
تعداد و ترکیب نیروی انساني طرح تولید الیاف شیشه از شیشه های بازیافتی: 20 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 45 = 50