طرح توجیهی پرورش قارچ- فرصت سرمایه گذاری۲۶۸

 از قارچ ها در ساختن آنتی بیوتیک ها استفاده می شود (پنی سیلین )قارچ ها در فرایندهاي صنعتی و غذایی نظیر تهیه نان و تهیه پنیر نقش دارند .قارچها مواد قندي را تخمیر می کنند، از قدرت تخمیري قارچ هاي قندي در ایجاد الکل ، گاز کربنیک و تخمیر مواد در صنایع متعدد استفاده می کنند.

اگر بخواهیم به‌صورت کلی به کار پرورش قارچ نگاه کنیم , می‌توان گفت که پرورش قارچ کار سختی نیست ولی لازم است که ابتدا شما با این کار آشنایی داشته باشید و بعدازآن امکانات و زمینه لازم برای کشت قارچ را فراهم کنید.

طراحی سالن پرورش قارچ:

اکثر سالن‌های پرورش قارچ دکمه‌ای در ایران، دارای دیوارهای بتونی و کف موزاییک می‌باشند. لیکن برای واحدهای صنعتی از دیوارهای ساندویچ پنل که عایق هستند، استفاده می‌کنند.

برای سقف سالن‌ها پلیت، تیرچه‌بلوک و یا بلوک همراه فوم بکار می‌برند. معمولاً ابعاد سالن‌ها را (۲۱-۱۸)× ۶ متر با ارتفاع ۴/۵ متر در نظر می‌گیرند که این ابعاد در واحدهای مختلف متغیر است. در سالن یک شیب ملایم به مقدار یک سانتی‌متر از ابتدای سالن به انتهای آن و از کناره‌ها به سمت وسط سالن به مقدار ۲ سانتی‌متر جهت جلوگیری از تجمع آب در زمان شستشوی کف، وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 47 = 53