طرح توجیهی راه اندازی کافه نان-فرصت سرمایه گذاری۲۱۹

کافه نان الگویی برگرفته از کشورهای اروپایی است به این ترتیب که شما اگر فضایی را در اختیار دارید که در آن تنها مرحله نهایی پخت انواع نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم ساده و مغزدار با طعم‌های مختلف و البته دوناد و پیراشکی را انجام می‌دهید، می‌توانید در کافه نان قهوه هم سرو کنید. بنابراین فرآیند آماده‌سازی خمیر در کارخانه‌های صنعتی خارج از شهر انجام می‌شود. تنها کاری که شما انجام می‌دهید این است که خمیرهای آماده و فریز شده را در فر مخصوص قرار می‌دهید. این فرصت سرمایه‌گذاری از دو جنبه قابل بررسی است؛ از نگاه اول کسانی که در زمینه نان‌های سنتی فعالیت می‌کنند می‌توانند با اعمال تغییراتی در فضای کار خود به این فضا رو بیاورند. جنبه دوم افرادی هستند که هیچ تجربه‌ای از فضای نانوایی و تولید نان ندارند و تازه می‌خواهند وارد این کار شوند. راه برای این افراد هم باز است چون این شغل احتیاج به دانش فنی یا مهارت خیلی بالایی ندارد. برای شروع ابتدا باید به فکر انتخاب مکانی مناسب برای راه‌اندازی کافه نان باشید.
شما می‌توانید با فضای 30 مترمربع کار را آغار کنید که قیمت اجاره آن بسته به شهر و منطقه‌ای که در آن قرار دارید متفاوت است. مکان‌یابی در این کار بسیار مهم است شکی نیست که تمام مردم به نان احتیاج دارند و مشتریان شما همیشه و در همه جا وجود دارند، اما طبیعی است که در مناطق شلوغ و پرتردد مشتریان بیشتری خواهید داشت. برای تجهیز کافه نان به یک دستگاه دونادساز احتیاج دارید که حدود 8 میلیون تومان برایتان آب می‌خورد. علاوه براین یک دستگاه قهوه‌ساز 10 تا 12 میلیونی و یک فر برای پخت انواع نان که 15 تا 20 میلیون قیمت دارد نیز برای شروع لازم است.
در نهایت کافه‌ای با این سبک و سیاق با 2 تا 3 نیروی کار اداره می‌شود. اگر به دنبال استفاده از تسهیلات بانکی هستید باید بدانید که در بحث تولید بانک‌ها برای خرید ماشین آلات با توجه به پیش فاکتوری که ارائه می‌دهید تسهیلات پرداخت می‌کنند. بنابراین برای کاری در این سطح که پیش روی شماست می‌توانید تا سقف 50 میلیون تومان حساب باز کنید. همچنین برای خرید مواد اولیه تا 15 میلیون تسهیلات اعطا می‌شود. البته این تسهیلات در گذشته با نرخ 12درصد ارائه می‌شد که در حال حاضرنرخ سود تسهیلات اعطایی به رقم 26 درصد رسیده است. در نهایت یک سود معقول 20 تا 25 درصدی نصیبتان خواهد شد. دوره بازگشت سرمایه 15 ماهه است که زمان نسبتا کوتاهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

53 − 47 =