طرح توجیهی راه اندازی سبزی خردکنی-فرصت سرمایه گذاری۱۸۱

سال‌های زیادی است که دیگر وقتی برای انجام برخی کارهای غیرضروری خانه نمی‌گذارند و ترجیح می‌دهند از محصولات فرآوری شده استفاده کنند، همین مسئله موجب به وجود آمدن برخی مشاغل و کسب‌وکارهای کوچک برای کمک به خانم‌های خانه‌دار شده است؛ کسب‌وکارهای خدماتی که بیشتر در تلاشند تا کار خانم خانه را آسان‌تر کنند و در عین حال برای خود درآمدزایی مناسبی هم داشته باشند.
یکی از این مشاغل مغازه‌های کوچکی است که در سطح شهر می‌بینید که انواع سبزی‌ها را شسته و خرد می‌کنند یا به‌صورت خشک در اختیار مشتریان قرار می‌دهند در این مغازه‌ها معمولا اقلام دیگری چون آبلیمو طبیعی و برخی ترشی‌ها دیده می‌شود.در ستون امروز قصد داریم فرصت‌ها و تهدیدهای این کسب‌وکار را بررسی کنیم و میزان سرمایه و شرایط سرمایه‌گذاری آن را از نظر بگذرانیم.
برای شروع این کار قبل از هرچیزی به یک فضای حداقل 10متری نیاز دارید، این فضا می‌تواند در مناطق با تراکم بالا و پرتردد باشد، اینکه در مسیر بازار باشد اصلا مهم نیست ولی اینکه حتماً در محله‌های پرتردد باشد، اهمیت بسیاری دارد.همچنین وجود چنین مغازه‌هایی در مناطق مرکز و بالای شهر که تعداد خانم‌های شاغل به‌مراتب بیشتر است می‌تواند فروش بیشتری را نصیب‌تان کند.
برای پاک کردن و شستن سبزی‌ها می‌توانید از اهل خانه کمک بگیرید و اگر چنین امکانی در دسترس ندارید، حداقل یک نفر نیروی تمام وقت برای پاک کردن انواع سبزی‌ها نیاز دارید. همچنین یک نفر دیگر در مغازه برای پاسخگویی به مشتریان و انجام خرید مواد اولیه نیاز است یعنی در کوچک‌ترین حالت به دو نفر نیروی انسانی نیاز دارید.
از نظر تجهیزات اول از هر چیزی باید مغازه خود را ویترین بزنید یا قفسه‌بندی کنید، چون در این فضای کم قرار است محصولات متنوعی عرضه کنید، پس قفسه‌بندی راه‌حل بهتری است، برای قفسه‌بندی فلزی در یک مغازه 10متری نزدیک 2میلیون تومان سرمایه نیاز دارید. سایر تجهیزات مورد نیاز این کار شامل یک دستگاه سبزی خردکن با ظرفیت 15کیلو در ساعت، یک دستگاه آبلیموگیر و یک یخچال ویترینی برای نگهداری برخی سبزی‌ها است.
دستگاه سبزی خردکن را با حداقل 2میلیون تومان و یخچال و آبلیموگیر را هم با حدود 3میلیون تومان می‌توانید تهیه کنید. در نهایت تأییدیه مورد نیاز برای این کار توسط وزارت بهداشت صادر می‌شود که با گذراندن یک دوره 40روزه آموزشی و داشتن یک جواز کار، می‌توانید کسب‌وکار خود را آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 + = 35