طرح توجیهی تولید پتو-فرصت سرمایه گذاری شماره 3

در طرح توجیهی تولید پتو سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات بیشتری در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.
در گذشته پتو از الياف طبيعي تهيه مي شد كه الياف آن شامل پشم، پنبه يا به صورت مخلوط اين دو ليف با درصدهاي متفاوت بود. البته در ميان الياف طبيعي پنبه، داراي ظاهر يكنواخت و زيباتري نسبت به پشم مي باشد. ولي متاسفانه چون قادر نيست تا عايقبندي حرارتي مناسب در پتو داشته باشد، در توليد پتوهاي به ندرت به صورت خالص و اكثرًا به صورت مخلوط استفاده ميشود.
با رشد جمعيت نياز روز افزون بشر به مواد اوليه مورد استفاده در صنايع مختلف روز به روز زيادتر مي شود در اين ميان نياز به الياف مصنوعي نيز در ميان جوامع بشري رشد روزافزوني را نشان مي دهد. لذا بتدريج الياف مصنوعي يا به صورت مخلوط با الياف پشم در صنعت پتو جايگزين الياف طبيعي گرديد.
طبقه بندي محصول بر اساس روش توليد
براي توليد پتو روشهاي متفاوتي وجود دارند كه بسته به نوع و كاربرد پتو ويژگيهاي خاصي را به محصول خواهد بخشيد. به طور كلي از سه سيستم بافندگي ذيل براي بافت پتو مي توان استفاده نمود :
– سيستم بافندگي تار و پودي (پتوي مينك)
– سيستم بافندگي حلقوي پودي
– سيتسم بافندگي حلقوي تاري (پتوي سيلك يا راشل)
طبقه بندي محصول از نظر كاربرد
بسته به نوع مصرف، پتو مي تواند در سايزهاي مختلف توليد گردد:
– پتوي دو نفره
– پتوي يك نفره
– پتوي نوجوان
– پتوي نوزاد
? توضيح موارد مصرف و كاربرد
در صنعت پتو، معمولا از سه سيستم بافندگي تار و پودي، سيستم بافندگي حلقوي تاري و سيستم بافندگي حلقوي پودي استفاده ميگردد. دو سيستم بافندگي تار و پودي و سيستم بافندگي حلقوي تاري در صنعت توليد پتو متداول مي باشند و پتوي توليد شده به ترتيب پتوي مينك و پتوي راشل (سيلك) ناميده مي شوند. پتوي مينك را مي توان از لحاظ نوع طراحي به پتوي بدون طرح، پتو با طرح ساده و پتو با طرح بزرگ دسته بندي نمود كه با توجه به سيستم طراحي ماشين بافندگي تار و پودي، توليد مي گردند. در مورد پتوي راشل به دليل چاپ بر روي پتو و همچنين امكان طراحي توسط برش، ميتوان طرحهاي متنوع ايجاد نمود. امروزه پتو بسته به نوع مصرف مي تواند به صورت پتوي يك نفره، دو نفره، نوجوان و كودك توليد گردد. محصول توليدي در اين واحد انواع پتوهاي راشل (سيلك) در طرحها و سايزهاي مختلف مي باشد كه به عنوان روانداز خصوصا در فصل سرما و مناطق سردسير مورد استفاده قرار مي گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 65