طرح توجیهی تولید دمپایی

طرح توجیهی تولید دمپایی

 طرح تولید دمپایی

دمپایی‌ها را معمولاً از جنس پلاستیک، فوم، یا نمد و چرم نرم درست می‌کنند که عموما در انواع جلو بسته، لا انگشتی و معمولی در بازار موجود است. کارخانه‌ها و خطوط تولیدی انواع این دمپایی‌ها به علاوه پروسه تولیدشان بسیار با هم متفاوت است از این رو در گزارش امروز تولید انواع دمپایی پلاستیکی را بررسی می‌کنیم که مواد اولیه آنها از محصولات پتروشیمی‌ها تهیه می‌شود و در کشور ما بسیار در دسترس است. دمپایی‌های پلاستیکی بیشتر برای استفاده در توالت، حمام یا کنار استخرها کاربرد دارند و به دلیل عدم جذب آب و رطوبت، در این مکان‌ها بسیار رایج هستند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به این حوزه بدین شرح است : انواع ماشین‌آلات داخلی با کیفیت‌های متفاوت و همچنین ماشین آلات خارجی در بازار موجود است که قیمت‌های آنها قدری متفاوت است اما برای تهیه نوع متوسط این ماشین آلات چه از نوع داخلی و چه خارجی با 200میلیون تومان می‌توان شروع کرد.

همچنین زمینی به مساحت حداقل هزار متر نیاز دارید که بهتر است این فضا در شهرک صنعتی و مجاورت با سایر فعالان این حوزه باشد. همچنین اگر بخواهید کار خود را با پنج قالب شروع کنید قیمت قالب‌ها حدود20میلیون تومان در بازار است که حداقل 100 میلیون تومان هم برای خرید قالب‌ها نیاز دارید. قطعا با همین پنج قالب مدت زمان زیادی نمی‌توانید کار کنید و پس از حداقل شش ماه نیاز است به کارتان تنوع دهید. 

مجوزهای لازم برای راه‌اندازی این کارخانه از وزارت صنعت تهیه می‌شود که چندان زمان بر و هزینه بر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + = 19