طرح توجیهی تولید اسانس مرکبات -فرصت سرمایه گذاری ۱۶۳

معرفي طرح تولید اسانس از مركبات
استعمال اسانس ها به دوران باستان باز مي گردد، بطوريكه مصريان استان 4500 سال پيش از ميلاد مسيح از روغنهاي معطري كه از گياهان بدست مي آوردند براي انجام مناسك مذهبي، آئين ها و نيز مداواي بيماران استفاده مي كردند.
نوشته هايي بدست آمده است كه نشان مي دهد مصريان 40 قرن قبل از ميلاد مي دانستند كه چگونه اسانس ها را از گياهان بدست آورند. در واقع مصريان از اسانس ها براي موميايي كردن فراعنه استفاده مي كردند .مومياگران بعد از خارج نمودن احشاء، شكم جسد را از اسانس هاي سير، دارچين و اسانسهاي معطر ديگر پر مي كردند . به طور كلي اسانس ها تركيبات بي رنگي هستند، بخصوص اگر تازه تهيه شده باشند. با گذشت زمان به علت اكسيد شدن رنگ آنها تيره مي گردد. آنها در الكل كاملا حل مي شوند، در صورتي كه با آب غير قابل اختلاط هستند. اما به اندازه كافي در آب حل شده و بوي خود را به آن انتقال مي دهنددر طرح حاضر هدف توليد كنسانتره اسانس از مركبات مي باشد . لازم به ذكر است كه اين اسانس هاخوراكي بوده و در صنايع غذائي و داروئي استفاده مي گردد .
اهمیت استراتژیکی طرح تولید اسانس از مركبات
محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، هر چند بعنوان ماده او ل ي ه در تولي د بس ياري از محصولات غذائي و بهداشت ي و داروئي داراي كاربرد است ، ولي از نگاه كلان م ي توان گفت كه اين محصولات اهميت استراتژيك خاصي در داخل كشور و بازارهاي جهاني ندارند و تنها از نگاه يك ماده او ليه مصرفي صنعت مي توان اين محصولات را مورد مطالعه و بررسي قرار داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 + = 44