طرح توجيهي راه اندازی باشگاه بولینگ -فرصت سرمايه گذاري١١٢


بولینگ از زمان های قدیم به عنوان بازی در کشورهای مختلف وجود داشته و با مروری بر تاریخچه آن متوجه خواهیم شد که این بازی در چه زمان و مکانی به یک ورزش رسمی تبدیل شده است. سال 1335 اولین باشگاه بولینگ ایران در سعادت آباد تهران با 12 خط طبق استاندارد جهانی به صورت غیراتوماتیک افتتاح شد و مورد استفاده قرار گرفت. در این باشگاه کارگری موسوم به «پین بوی» پین ها را جمع کرده و سپس می چید. اوایل سال 1342 باشگاه بولینگ پرسپولیس (عبدو) با خطوطی غیراتوماتیک تاسیس شد. در کنار آن نیز بانک سپه اقدام به تاسیس یک باشگاه بولینگ نمود. شرکت نفت نیز در برخی از مناطق جنوب چند باشگاه بولینگ راه اندازی کرد که فقط مورد استفاده پرسنل شرکت نفت قرار می گرفت.
میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای احداث باشگاه بولینگ
هزینه هر ریل بولینگ 150 میلیون تومان است، برای راه‌اندازی یک سالن بولینگ استاندارد حداقل 1.5 میلیارد تومان سرمایه لازم است.
قیمت یک ساعت بولینگ 36 هزار تومان است که چهار نفر می‌توانند استفاده کنند که برای هر نفر مبلغ 9 هزار تومان که معادل یک پاکت سیگار است می‌شود.
فضای لازم برای احداث سالن بولینگ
هر خط استاندارد بولینگ نیازمند فضای طولی و عرضی معینی است . طول هر خط حداقل بایـد بین 28 الی 30 متر وعرض هردو خط حدود 3.50 متر میباشد طول خطوط بولینگ بر اساس جدول زیر محاسبه میشود :
طول استاندارد خطوط بولینگ : 24.12 متر
حداقل فضای مورد نیاز جهت تعمیر و نگهداری : 1 متر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 8 = 1