طرح توجيهي تولید روغن شتر مرغ -فرصت سرمايه گذاري١١١

تولیدکنندگان این روغن‌ها معتقدند در ۳۰۰۰ سال قبل در فرهنگ‌های مصری، رومی و آفریقایی از روغن شتر‌مرغ به‌عنوان یک ماده آرایشی و نیز برای درمان درد و روماتیسم استفاده می‌شد، به علاوه از روغن این حیوان برای درمان آثار زخم و سوختگی‌، ناراحتی‌های پوستی، اگزما، خشکی پوست و مو و بسیاری موارد دیگر بهره می‌گرفتند. امروزه کارشناسان هم معتقدند که روغن شترمرغ غنی از اسیدهای چرب ضروری امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ است. اسیدهای چرب ضروری به حفظ سلامت غشاء‌های سلول کمک کرده، استفاده از مواد مغذی را بهبود می‌بخشد و متابولیسم سلولی را منظم می‌کند. امگا ۶ و امگا ۹ هر دو مرطوب‌کننده و حالت‌دهنده پوست هستند. روغن شتر‌مرغ برای تولید محصولات حفاظت‌کننده پوست، مو و لوسیون‌های برطرف‌کننده درد استفاده می‌شود.
امروزه بسیاری از افراد به‌صورت سنتی و بدون مجوز مشغول تولید این روغن هستند اما برای شروع قانونی شما باید یک برند داشته باشید که برای این کار نیاز به ثبت شرکت دارید، سپس باید از وزارت بهداشت، پروانه بهداشت و کد بهداشتی و مجوز قانونی برای فعالیت خود بگیرید. درنهایت شما فضایی برای شروع کار نیاز دارید که این فضا با توجه به حجم دستگاه‌ها و میزان تولید قدری متغیر است اما در کمینه متراژ و برای یک شروع استاندارد فضایی حدود 100 تا 150 متر نیاز دارید که بهتر است این مکان در شهرک‌های صنعتی باشد که هم فعالیت بهتری داشته باشید و هم راحت‌تر مجوزهای لازم را بگیرید.
درخصوص نیروی کار شما حداقل به چهار نیروی کار و یک مدیر برای شروع نیاز دارید. به‌علاوه سرمایه اولیه این کار درصورتی‌که بخواهید با مجوز و به‌صورت قانونی تولید داشته باشید مبلغی حدود 150میلیون تومان است. بخش زیاد این مبلغ برای خرید دستگاه‌ها صرف می‌شود، این دستگاه‌ها شامل بن‌ماری با قیمتی حدود 50میلیون تومان، دستگاه پرکن 80 میلیون تومان و لیبل‌زن و چاپگر برای چاپ روی قوطی حدود 10میلیون تومان می‌‌شود. سپس مواد‌اولیه را از مراکز پرورش و کشتارگاه‌های شترمرغ می‌خرید و کار خود را شروع می‌کنید. این فعال بازار درخصوص میزان روغن به دست آمده از چربی‌های زیر پوست هر رأس شتر‌مرغ می‌گوید: بسته به جیره مواد‌غذایی که حیوان تغذیه کرده است از هر رأس شتر‌مرغ از یک لیتر تا حتی 20 لیتر هم روغن به دست می‌آید، اما با این حجم سرمایه‌گذاری می‌توانید حدود سه هزار قوطی 60 سی‌سی را در ماه به‌صورت تمام شده وارد بازار کنید.

دانلود طرح توجیهی روغن شتر مرغ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 76 = 84