|

طرح توجیهی راه اندازي کارگاه چاپ روی سطوح -فرصت سرمايه گذاري٦١

? در یک نگاه کلی چاپ روی سطوح که در سال های اخیر در میان اقشار مختلف جامعه طرفداران بسیاری پیدا کرده به چاپ طرح دلخواه روی تیشرت، مانتو، بشقاب، لیوان، شال، سنگ، سرامیک، کاشی، آلومینیوم، کلاه، کراوات، کیف، چوب، شلوار، حتی توپ و هر سطح صاف دیگری اطلاق می شود. این کسب وکار در عین کم هزینه بودن اگر طبق اصول و با خلاقیت اجرا شود و ریزه کاری های خاص آن به درستی صورت پذیرد، می تواند برای کارآفرین موفقیت های پی درپی بسیاری داشته باشد.
این حرفه می تواند به عنوان یک شغل کوچک خانگی در کنار کار اصلی قرار گیرد. اصلی ترین مسئله برای به سود رسیدن این کسب وکار برندسازی است. بسیاری از فعالان این حرفه معتقد هستند که با توجه به سخت افزار اندکی که برای شروع این کار مورد نیاز است، مسئله برندسازی و بازاریابی باید اولویت اول کسانی باشد که قصد ورود به این شغل را دارند.
برای به دست آوردن یک منبع مالی قابل توجه در این کار باید سه کلید واژه تمایز، کیفیت و طراحی را در ذهن داشته باشید. تمایز یعنی با توجه به وجود رقبای بیشمار در این حوزه باید خلاقیت داشته باشید و مثلا شعار تبلیغاتی منحصر به فردی را انتخاب کنید. عامل با اهمیت بعدی کیفیت است.
مجوز و سرمایه اولیه جهت راه اندازی واحد تولید چاپ روی اجسام و لباس
برای راه اندازی یک دفتر چاپ روی اشیا، همه چیز به آن مقدار سرمایه ای که دارید بستگی دارد. شما می توانید در نقطه خاصی از شهر تهران محلی پیدا و دستگاه های مختلف خریداری کنید. بنابراین نمی توان عدد و رقم قطعی ارائه کرد.
شاید بتوان گفت کف سرمایه اولیه برای ورود در شرایط فعلی ۲۰ میلیون تومان باشد. این رقم به شما توان خرید دو یا سه دستگاه چاپ را می دهد و مابقی وسایل اداری و تجهیزات محیط کار. در این شرایط باید چاپ روی تعداد محدودی از اجناس را آغاز کنید و مثلاً فقط روی تیشرت و ماگ و ساعت حساب باز کنید.
فعالان به ما می گویند مشکلات و موانع بسیار برای دریافت مجوز در این حوزه باعث شده تا در صورت نیاز باید همچون بسیاری از حوزه های دیگر کفش هایی آهنی پا کنید. موانع پررنگ است که بسیاری از افراد فعال در این حرفه به دریافت جواز کسب بسنده کرده اند و به دنبال حوزه های دیگر نرفته اند. با این حال باید از انجمن چاپ دیجیتال ایران صلاحیت فنی دریافت کنید و حداقل مدرک لیسانس داشته باشید.
همچنین گواهی سوءپیشینه و کارت پایان خدمت برای آقایان از جمله موارد اساسی است. لازم به ذکر است که اگر به لحاظ فنی تأیید صلاحیت شوید می توانید در هر یک از حوزه های صنعت چاپ نیز فعالیت کنید و در کنار چاپ دیجیتال چاپ افست، رول فلکسو و چاپ اسکرین را نیز انجام دهید.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *