طرح توجيهي راه‌اندازی موسسه تشریفات مجالس-فرصت سرمايه گذاري ٩٠

امروزه موسساتی با عنوان تشریفات مجالس شکل گرفته‌اند که بسته کاملی از تمامی خدمات مراسم عروسی و تشریفات مجالس عقد و خدمات مجالس نامزدی، خدمات مراسم جشن تولد و برگزاری همایش و سمینار را ارائه می‌دهند.
شرکت‌های خدمات مجالس تلاش می‌کنند تا تمام امور مربوط به برگزاری یک مراسم اعم از منوی غذایی، میوه، شیرینی، کیک، موزیک، سفره عقد، فیلمبردار و عکاس، گل‌آرایی، نورپردازی، کارت دعوت، ماشین عروس، آرایشگاه عروس، کترینگ عروسی، اجاره سالن اجتماعات و خلاصه صفر تا صد برگزاری یک مراسم را به عهده بگیرند و در این بین در ازای برگزاری یک مراسم تمام و کمال هزینه‌ای بابت ارائه خدمات و هماهنگی‌های صورت گرفته از مشتری اخذ کنند. در گزارش امروز قصد داریم شرایط راه‌اندازی یک موسسه تشریفات مجلس را از نظر بگذرانیم و وضعیت بازار و آینده آن را بررسی کنیم.
پروسه راه‌اندازی یک شرکت خدمات مجلس این گونه است که شما در اتحادیه تالارداران و باغداران ثبت‌نام کرده و برخی مراحل قانونی برای راه‌اندازی شرکت خود را طی می‌کنید سپس سراغ چند تالار، باغ، عکاس و… می‌روید و با آنها قرارداد می‌بندید و یک تیم متشکل از افراد حرفه‌ای برای خود جمع می‌کنید و پکیج‌هایی را شامل خدمات متنوع با قیمت‌های پایین، متوسط و بالا تهیه کرده و برای انتخاب مشتری در اختیار آنها قرار می‌دهید.
همان‌طور که از این پروسه پیداست مهم‌ترین اصل در این کار هماهنگی و ارتباطات است. شما باید بتوانید همه امور را به موقع و با کیفیت بالا انجام دهید، پاسخگوی مشتری باشید و همه اتفاقات را پیش‌بینی کنید، بیشترین سرمایه‌ای که در این کار می‌گذارید پول نیست، بلکه قدرت مدیریت و هماهنگی است. این مدیریت شامل مدیریت وسایل و اقلامی که قرار است به کار گرفته شود و مدیریت زمان و زمان‌بندی برای اجرای هر بخش مراسم است.
هزینه‌های لازم برای راه‌اندازی یک شرکت خدمات مجلس
همان‌طور که پیش‌تر گفته شد مهم‌ترین سرمایه در این کار مسائل مالی نیست، بلکه مدیریت و ارتباطات است اما پس از آن برای راه‌اندازی یک دفتر کار و ثبت موسسه و امور مربوط به آن حدود 100 میلیون تومان در حالت استاندارد نیاز دارید. بخشی از این مبلغ بابت تبلیغات و معرفی موسسه از طریق رسانه‌ها صرف می‌شود و مابقی آن برای خرید برخی تجهیزات و وسایل اداری به علاوه طراحی پکیج‌ها صرف خواهد شد.

1 دیدگاه در “طرح توجيهي راه‌اندازی موسسه تشریفات مجالس-فرصت سرمايه گذاري ٩٠

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 − = 39