طرح توجيهي احداث واحد تولید مخازن فایبر گلاس -فرصت سرمايه گذاري٩٣

محصول اصلی این طرح تولید مخازن فایبرگلاس، مخازنی سبک و مقاوم در برابر خورندگی می‌باشد که تحت استانداردهای پیشرفته کیفی تولید می‌شوند. مخازن فایبرگلاس با توجه به نوع رزین مصرفی و نحوه مسلح شدن آن‌ها، به چندین نوع تقسیم می‌شوند که یکی از آن ها مخازنGRP مخفف (Glass Reinforced plastic Pipe) است ولی معمولاً نام های فایبرگلاس و GRP را مترادف یکدیگر می گیرند. تجهیزات و قطعات کامپوزیتی و فایبرگلاس با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد خود دارای رتبه اول گسترش کاربرد در صنایع مختلف هستند. از جمله این خصوصیات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
وزن سبک، استحکام بالا، پایداری نسبی در برابر اشعه UV و مقاومت شیمیائی، سازگاری با محیط زیست.در حال حاضر در سراسر دنیا مقاومترین مخازن در برابر حرارت و اسید از جنس فایبرگلاس ساخته می‌شود. مخازن نگهداری سیال‌های اسیدی، بازی و خورنده بایستی از نوع کامپوزیتی تهیه شوند. همچنین مخازن تصفیه فاضلاب با استفاده از باکتری‌های بی هوازی نیز حتما باید کامپوزیتی باشند چرا در طول این فرآیند، مقادیر زیادی اسید تولید می‌شود که در صورت عدم استفاده از مخازن فایبر گلاس خوردگی ایجاد خواهد شد.با توجه به طیف وسیع کاربرد این مخازن در صنایع شیمایی، قابلیت تولید در اقطار مختلف با استفاده از یک دستگاه تولیدی و ویژگی های مطلوب این محصول از جمله سازگاری با محیط زیست و مقاومت مکانیکی و شیمیایی بسیار زیاد، اخیرا مورد توجه کارخانه‌ها و صنایع شیمایی قرار گرفته‌اند و بنابراین بازار مصرف مناسبی برای این محصول پیش بینی می‌شود.
سرمایه مورد نیاز احداث واحد تولید مخازن فایبر گلاس مخازن
بر اساس محاسبات انجام شده برای احداث واحد تولید مخازن فایبر گلاس به ۴۵ میلیارد ریال سرمایه اولیه نیاز دارید. بازدهی طرح حدود ۳۶ درصد بوده و کمتر از ۳ سال سرمایه اولیه خود را برداشت می کنید. در ادامه خلاصه‌ای از نیازمندی‌های احداث یک واحد با ظرفیت عملی معادل ۱٫۲۰۰ عدد در سال ارائه شده است:
میزان سرمایه گذاری ثابت طرح، 4.5 میلیارد تومان، میزان سرمایه در گردش 2 میلیارد تومان و نرخ بازده داخلی بیش از 35 درصد پیش بینی میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − = 89