طرح توجيهي احداث مجموعه كارتینگ و موتورسواری-فرصت سرمايه گذاري ٩٧

كارتینگ نوعی از ورزش موتوری با خودروهای چرخ باز است. این گونه خودروهای چهارچرخه كوچك و چرخباز، كارت نام دارند. كارتینگ به عنوان قدم اول در مسیر رسیدن به ورزشهای پرخرج تر خودروسواری بهشمار می آید.
کارتینگ نوعی اتومبیل کوچک و یک نفره است و به‌نحوی طراحی شده که مرکز ثقل آن در هفت سانتی‌متری زمین قرار دارد و راندن با آن خطری برای فرد ندارد، این خودرو به‌نحوی ساخته شده است که حالات دینامیکی خودروهای مسابقه‌ای را داشته و رانندگی با آن دارای جنبه‌های ورزشی، آموزشی و تفریحی است. به علاوه موتورسواری در این مجموعه یكی دیگر از ورزش‌های هیجان‌انگیز است که در دو شاخه اصلی موتور كراس (نمایشی) و ریس (سرعتی) انجام می‌شود. احداث مجموعه كارتینگ، موتورسواری و اتومبیل رانی میتواند افزون بر جذب جوانان و پركردن اوقات فراغت آنان به صورت سالم، آنان را از تفریحات ناسالم دیگر مانند موتورسواری و اتومبیلرانی خارج از هنجار در اتوبانها و سطح شهر دور نگه دارد. احداث این مجموعه تفریحی ورزشی با امكاناتی چون موتور سواری، كارتینگ، مینی کارتینگ نوجوانان، ماشینها و موتورهای برقی كوچك كودكان، ورزشكاران و گردشگران زیادی را در طول سال به خود جذب خواهد كرد.
رونق کارتینگ‌ها علاوه بر اینکه می‌تواند سودآور و درآمدزا باشد باعث جلوگیری تفریحات ناسالم مانند موتورسواری و اتومبیلرانی خارج از هنجار در اتوبان‌ها و سطح شهر می‌شود اما متأسفانه در ایران چندان توجهی به نسبت سایر کشورها به کارتینگ نمی‌شود. در این گزارش قصد داریم چرایی این مسئله و چگونگی ورود به بازار این ورزش مهیج را بررسی کنیم.
کارتینگ‌ها انواع متفاوتی دارند و براساس وسعت کار و خدماتی که ارائه می‌کنند سرمایه‌های مختلفی هم در کار نیاز است، اما در کوچک‌ترین حالت برای راه‌اندازی یک مجموعه کارتینگ شما به حداقل 7هزار متر فضا نیاز دارید که شهرداری‌ها و میراث‌فرهنگی در اکثر شهرها می‌توانند این فضا را در اختیار شما برای احداث مجموعهقرار دهند. برای شروع کار حداقل با 10 ماشین کارت و برخی مجموعه‌ها مانند کافی‌شاپ و فروشگاه، مرکز آموزش، انبار و کلاس‌های داوری حداقل یک میلیارد سرمایه اولیه نیاز دارید، اگرچه این سرمایه‌گذاری مبلغ زیادی به نظر می‌رسد اما سود معقولی که از این کار به دست می‌آید می‌تواند پاسخگوی سرمایه‌گذاری شما باشدبرای چنین مجموعه‌ای حداقل 200 نفر هم اشتغال‌زایی می‌شود که از جمله مربی‌ها، کادر فنی و خدمه هستند. مهم‌ترین مجوزها را باید از شهرداری و میراث‌فرهنگی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اخذ کنید.
 

1 دیدگاه در “طرح توجيهي احداث مجموعه كارتینگ و موتورسواری-فرصت سرمايه گذاري ٩٧

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *